تبلیغات

اختلال جنسی,اختلال جنسی در زنان ,ناتوانی جنسی در زنان,سردمزاجی زنان

مشکلات جنسی زنان چیستند و چگونه درمان می شوند؟ 
ناتوانی یا اختلال جنسی در زنان چند نوع است؟
اختلال جنسی در زنان به انواع زیر تقسیم می شود:
1- اختلال کمبود میل جنسی یا سردمزاجی زنان.
2- اختلال بیزاری یا تنفر جنسی. این اختلال شدیدتر از اختلال قبلی است.
3- اختلال در برانگیختگی جنسی. در این حالت فرد واجد میل جنسی است اما برانگیخته نمی شود.
4- هراس از آلت. این اختلال، اختلالی اضطرابی است که در آن فرد به شدت از آمیزش می ترسد، درحین آمیزش تمام عضلات شکم، ران، دست و پای او جمع می شود و به مرد اجازه آمیزش را نمی دهد.
5- واژینیسموس. این اختلال شبیه اختلال قبلی است. همسریابی شیدایی صیغه سایت موقت، سایت همسریابی موقت ایرانی، سایت صیغه سایت سیغه سایت سیغه سایت سیغه سایت سیغه صیغه یابی در این حالت، عضلات ست و پا و شکم شل است ولی عضله ابتدایی واژن مسدود و منقبض است و این انقباض مانع از دخول می شود.
6- آمیزش دردناک. این اختلال در اثر برانگیخته نشدن درست خانم و یا تعارضات خانم با همسرش در زندگی زناشویی و یا ناشی از مشکلاتی است که زن از کودکی با آمیزش جنسی داشته است. در این حالت، آمیزش برای خانم بسیار دردناک و ناخوشایند می شود.
7- اختلالِ نرسیدن به ارگاسم. این اختلال بسیار شایع است و شاید شایع تررین اختلال جنسی خانم ها باشد. این اختلال در کشور ما نسبت به کشورهای غربی و حتی کشورهایی مثل کره و چین و ژاپن رواج بیشتری دارد.
کلاً این اختلال در خاورمیانه شیوع گسترده تری نسبت به جهان غرب و بسیاری از مناطق دیگر جهان دارد. علت آن هم آموزه های تعصب آمیز است که اجازه نمی دهد خانم ها به اوج لذت جنسی برسند و بعد از مدتی نسبت به رابطه جنسی سرد و نفرت زده می شون و حتی از همسر خودشان هم دلزده می شوند که چرا او به ارگاسم می رسد ولی من به ارگاسم نمی رسم.
8- اختلال سردرد بعد از آمیزش. در این حالت، فرد بعد از آمیزش دچار سردرد، انقباض های عضلانی ناحیه سر، سرگیجه، تهوع می شود.
9- اختلال ملال بعد از آمیزش. در این حالت، زن پس از آمیزش دچار افسردگی و اندوه می شود و ممکن است گریه کند و دچار غم شدید شود.
این ها اختلالات جنسی خانم هاست.
حادترین اختلال در بین این اختلالات نه گانه کدام است؟
بیزاری جنسی از همه حادتر است و درمانش هم از همه شدیدتر است؛ چون فرد نه تنها تمایلی به نزدیکی ندارد بلکه از آن بیزار است. ممکن است علت این اختلال، سوءاستفاده های جنسی در کودکی باشد. تجاوز و کودک آزاری حتی توسط محارم و یا آموزه های سخت و متعصبانه در خانواده، می تواند علت این اختلال باشد.
مثلاً در خانواده ای که سه تا عمه میانسال ازدواج نکرده حضور دارند، یک دختر کم سن و سال در اثر تلقینات این سه تا عمه، می تواند دچار بیزاری جنسی شود ؛ من خودم چنین بیماری داشتم.
گاهی نیز آموزه هایی که موجب خشم زن نسبت به نزدیکی می شوند، همسریابی شیدایی صیغه سایت موقت، سایت همسریابی موقت ایرانی، سایت صیغه سایت سیغه سایت سیغه سایت سیغه سایت سیغه صیغه یابی می توانند علت این حالت باشند. مثلاً ممکن است یک زن ، مقاربت را نشانه بیچارگی و تحقیر و تسلیم و ستم پذیری اش بداند! چنین باورهایی می تواند به خشم از نزدیکی و بیزاری جنسی منجر شود.
ارتباط ناخوشایند با همسر  و یا دعواهای خانوادگی و اختلافات زناشویی هم به صورت ثانویه ممکن است موجب بیزاری جنسی شوند. انزجار جنسی سخت ترین و حادترین نوع اختلال جنسی در زنان است.
به طور کلی هر چه اختلال جنسی در مرحله آغازین تری از نزدیکی رخ دهد، حادتر و درمانش دشوارتر است. مثلاً درمانِ اختلالِ ملال و سردردِ بعد از آمیزش آسان تر از اختلال نرسیدن به ارگاسم و درمان این یکی آسان تر از اختلالات برانگیخته نشدن است.
دوره آمیزش به چهار مرحله تقسیم می شود:

1- میل جنسی 2- برانگیختگی جنسی 3- اورگاسم 4- فرونشینی.
فرونشینی در مرد و زن تفاوت هایی دارد. فرونشینی در مرد با دوره ای از بی پاسخی همراه است که بسته به سن و سال، وضعیت روحی و ژنتیک مرد ممکن است از یک ربع تا حتی چند روز باشد. مرد پس از رسیدن به ارگاسم، تا مدتی توانایی نعوظ دوباره را از دست می دهد ولی چنین حالتی در خانم ها وجود ندارد.
زنان پس از یک ارگاسم بلافاصله می توانند وارد یک ارگاسم دیگر شوند و حداقل سه تا چهار ارگاسم پشت سر هم را می توانند تجربه کنند ولی چنین ویژگی ای در مردها وجود ندارد. بنابراین برخی معتقدند میل جنسی در زنان خیلی قوی تر از مردان است.
بیزاری جنسی و هراس از آلت دقیقاً چه تفاوتی با هم دارند؟
هراس از آلت ناشی از این است که خانم در ناخودآگاه خودش احساس می کند که اگر نزدیکی کند، همسریابی شیدایی صیغه سایت موقت، سایت همسریابی موقت ایرانی، سایت صیغه سایت سیغه سایت سیغه سایت سیغه سایت سیغه صیغه یابی اعضاء و جوارحش زخمی و خدشه دارد می کند و مثلاً او را می کُشد.
هراس از آلت در جامعه ما و کلاً در خاورمیانه، خیلی شایع است.  در دبیرستان ها و مدارس راهنمایی، افسانه هایی ورد زبان دختران است که مثلاً عمه فلانی ازدواج کرد و کارش به اورژانس کشید، خاله فلانی شب اول ازدواج داشت می مرد و او را بردند بیمارستان و بخیه اش زدند و … این افسانه ها سال ها در ذهن دختران ما می ماند و آنها با این تصورات بزرگ می شوند و ازدواج می کنند ولی او در خیلی از موارد نمی توانند با این افسانه ها کنار بیاید و آنها را از ذهن خود دور بریزند.
شما در بین بیمارانتان چنین نمونه ای زیاد دارید؟
بسیار زیاد. حداقل هفته ای پنج تا پانزده بیمار دارم که دچار هراس از آلت اند.
درمان این مشکل آسان است؟ و اصلاً چگونه است؟
درمانش خیلی آسان است. ما اطلاعاتی عینی به بیمار می دهیم. مثلاً اطلس آناتومی و وضعیت عضلات آلت و واژن را به فرد نشان می دهیم تا بیمار بداند که هیچ عضله یا استخوانی در آلت مرد وجود ندارد و فقط خون است که موجب نعوظ آلت مردانه می شود. ما این ها را به بیمار یادآور می شویم و او بر اساس جدول تمریناتی که به او می دهیم، تمرین های ویژه ای انجام می دهد. این مشکل در عرض 7 هفته قابل درمان است.
سردمزاجی در زنان بیشتر علل روانی دارد یا فیزیولوژیک و بیولوژیک؟
غالباً علل روانی دارد. اختلال جنسی به طور کلی ممکن است اولیه یا ثانویه باشد. اختلال اولیه از ابتدای آمیزش جنسی وجود دارد. اختلال ثانویه یعنی فرد تا مدت ها در نزدیکی جنسی مشکلی نداشته و اختلالش مثلاً از شش ماه پیش شروع شده است.
دانستن اینکه اختلال جنسی اولیه است یا ثانویه، و دیگر اینکه فقط معطوف به شوهر است یا کلاً در رابطه با هر جنس مخالفی وجود دارد، در درمان اختلال جنسی زنان مهم است.
در این موارد آموزه های متعصبانه و سخت گیرانه دوران کودکی و نوجوانی، احتمال سوءاستفاده جنسی و جسمی، یعنی دستمالی شدن دختر توسط پسردایی، پسر عمه، پسرعمو، پسرخاله، برادر، پدر، عمو، دایی – که متاسفانه در کشور ما نیز شایع است -  و نیز موارد دیگری مثل مردستیزی، ازدواج تحمیلی و یا اختلافات زناشویی، که حتی می تواند شامل تعیین مهریه و خرید جهیزیه و خریدن یا اجاره کردن خانه مناسب زندگی، می تواند به سردمزاجی زن بینجامد.
درمان سردمزاجی دشوار نیست ولی درمانگر برای درمان سردمزاجی و یا بیزاری جنسی، که اختلالات اولیه محسوب می شوند، باید باورهایی را در ذهن خانم ها بشکند. بنابراین شخصیت درمانگر یا مشاور نقش بسیار تعیین کننده ای در درمان اختلالات جنسی دارد.
اگر بیمار به لحاظ شخصیتی درونگرا و شرمگین باشد و به توضیحات اندک بسنده کند، درمان آن طور که باید پیش نمی رود؛ چون یک سری باورهای نادرست و طرح واره های شناختی غلط و نیز یکسری تعصبات و نادانی ها باید در جلسه آغازین شکسته شود تا بیمار راغب شود که تمرینات توصیه شده از سوی درمانگر را انجام دهد.

گاهی حتی اتوریته و اقتدار زیادی در جلسه اول باید اعمال شود تا بیمار انگیزه درمان را بدست آورد.
انگیزه درمان را چطور می توان افزایش داد؟
مثلاً من در مطب خودم یک میز مربع دارم که چهار تا صندلی در اطراف آن است و با بیمار و همسر او دور همین میز می نشینم. یعنی می خواهم به او بگویم این جا با مطب یک جراح که یک میز مستطیل بزرگ اربابی دارد و دو تا صندلی رعیتی هم جلوی آن میز برای مریضش گذاشته است، خیلی فرق دارد.
من به مریض می گویم که بار اصلی درمان بر دوش شما و شوهرتان است. همسریابی شیدایی صیغه سایت موقت، سایت همسریابی موقت ایرانی، سایت صیغه سایت سیغه سایت سیغه سایت سیغه سایت سیغه صیغه یابی من فقط می توانم کلید گنج را به دست شما بدهم ولی این خود شما هستید که باید به غار بروید و گنج را از آن خود کنید. اگر تمرین های درمانی را انجام ندهید، فیلم های آموزشی را نبینید، کتاب های لازم را نخوانید، درمان پیش نمی رود و مشکل حل نمی شود.
در روانپزشکی به طور کلی و در درمان اختلالات جنسی به طور ویژه، این طور نیست که مریض مثل کسی که به چشم پزشک مراجعه کرده، دراز بکشد و چند قطره در چشم او بریزند و بعد چشمش را پانسمان کنند و او بی هیچ نقش و کنشی، خوب شود و سلامتش را بدست آورد.
آمیزش دردناک چطور؟ این اختلال معمولاً بعد از ازدواج ایجاد می شود یا از قبل وجود دارد؟
بستگی به اولیه یا ثانویه بودن اختلال دارد.  در مواردی که اختلال اولیه است، ماجرا به پیش از ازدواج بازمی گردد ولی وقتی این اختلال ثانویه است، در اغلب موارد، مشکل ناشی از دوران پس از ازدواج است. یعنی مشکلاتی که بین زن و شوهر ایجاد شده، در ایجاد این اختلال موثر بوده است.
حتی نارضایتی زن از میزان نفقه و خرجی نیز می تواند موجب  اختلال آمیزش دردناک شود. وقتی که آقا از چشم خانم بیفتد، ممکن است آمیزش دردناک شود.
یائسگی چه رابطه ای با اختلالات جنسی زنان دارد؟ و اگر رابطه ای دارد، بیشتر به کدام اختلال منجر می شود؟
یائسگی قطعاً بر کارکرد جنسی زنان تاثیر دارد. پس از یائسگی انواع اختلالات ممکن است در زنان حادث شود که شایع ترین آنها کمبود میل جنسی، برانگیخته نشدن، آمیزش دردناک و حتی به ارگاسم نرسیدن است.
این مشکلات زنان یائسه، راه حلی هم دارد؟
قبلاً برای رفع این مشکلات، جایگزینی هورمون صورت می گرفت ولی الان به دلیل بالارفتن آمار سرطان در زنان، این تردید پیش آمده است که آیا جایگزینی هورمون کار درستی است یا نه؟ در این باره اختلاف نظر زیادی بین متخصصان زنان و زایمان وجود دارد. به هر حال، یائسگی از حیث ایجاد اختلال جنسی در زنان، قطعاً مشکل ساز است.  
در جامعه ایران واکنش مردها به اختلال جنسی همسرشان معمولا چیست؟
مشکلات جنسی زنان در بسیاری از موارد منجر به فروپاشی خانواده می شود اما این فروپاشی به صورت غیرمستقیم رخ می دهد. یعنی مشکلات جنسی زن، مرد را به بیرون خانواده سوق می دهد. مرد اگر نتواند آمیزش جنسی داشته باشد، دچار مشکل در ناحیه های بیضه و پروستات شده و همچنین دچار افسردگی و یا پرخاشگری می شود.
بعضی مردان بیرون از خانواده با زن دیگری وارد رابطه می شوند و در بسیاری از موارد، همسر آنها پس از اینکه متوجه این امر می شود، طغیان می کند و و زن و شوهر کارشان به جدایی و طلاق می کشد.
مرد با همسرش که ناتوانی جنسی دارد، چگونه باید رفتار کند؟
مرد پیش از هر چیز، باید همسرش را درک کرده و او را حمایت کند. من همیشه به مردها می گویم هر مردی اگر رستم دستان هم باشد، در طول چهل سال حداقل چهار تا هشت بار و هر بار چهار تا هشت هفته ممکن است دچار اختلال جنسی جدی شود.
مرد باید بداند همان طور که این مشکل گریبانگیر خودش می شود، همسریابی شیدایی صیغه سایت موقت، سایت همسریابی موقت ایرانی، سایت صیغه سایت سیغه سایت سیغه سایت سیغه سایت سیغه صیغه یابی همسر او نیز ممکن است با چنین مشکلی مواجه شود.
افسردگی در زنان دو برابر مردان است. اضطراب در زنان دو-سه برابر مردان است. زنان فراز و فرودهای هورمونی دارند و در دوران بارداری و نیز پس از زایمان، تالمات روحی و روانی خاص خودشان را دارند و در این دوره ها ممکن است دچار مشکل اختلال جنسی شوند.
اختلال جنسی در پی مشکل روحی، امری طبیعی است. مرد باید همسرش را درک کند، از او حمایت کند و او را متهم به کم لطفی و مایه نگذاشتن از خودش در رابطه زناشویی نکند؛ چرا که زن در چنین وضعی قطعاً خودش این اندوه و نگرانی را دارد که در اثر ناتوانی او، زندگی اش در معرض خطر است.
مرد باید همسرش را نزد درمانگر اختلالات جنسی ببرد.

هم اکنون دوازده نفر روانپزشک، یک نفر متخصص مامایی و دو نفر روانشناس در ایران وجود دارند که   درمانگر جنسی هستند. این پانزده نفر آدم های شناخته شده ای هستند که متاسفانه همگی در تهران هستند. اما این به این معنا نیست که یک متخصصان اعصاب و روان، اورولوژی و زنان و زایمان در شهرستان ها، نمی توانند به حل مشکلات جنسی زنان کمک کنند.
به هر حال، بهتر است زن و شوهر به جای مراجعه به مشاوران و روانشناسان گوناگون، هر چه سریعتر به یک پزشک مراجعه کنند؛ زیرا مشکلات جنسی با فیزیولوژی و آناتومی پیوند خیلی نزدیکی دارد و روانشناسان و مشاوران در طول دوران تحصیلشان فیزیولوژی و آناتومی را مطالعه نمی کنند همسریابی شیدایی صیغه سایت موقت، سایت همسریابی موقت ایرانی، سایت صیغه سایت سیغه سایت سیغه سایت سیغه سایت سیغه صیغه یابی . اما پزشکان و ماماها، این مباحث را مطالعه کنند.
مرد باید هر چه زودتر همسرش را به یک درمانگر اختلالات جنسی برساند، با او در جلسات درمانی شرکت کند، همسرش را تشویق کند که تمرین ها را انجام دهد، بار درمان را بر دوش همسر بگذارد ولی در تمامی مراحل درمان حامی و پشتیبان همسرش باشد.همسریابی آذرشهر
سایت همسریابی شهر اسکو
همسریابی شهر اهر
همسریابی شهر بستان آباد
همسریابی شهر بناب
سایت همسریابی شهر تبریز
سایت همسریابی شهرستان جلفا
سایت همسریابی چاراویماق
همسریابی شهر سراب
همسریابی شهرستان شبستر
همسریابی شهرستان عجب شیر
سایت همسریابی شهرستان کلیبر
همسریابی شهرستان مراغه
سایت همسریابی شهرستان مرند
سایت همسریابی ملکان
سایت همسریابی شهر میانه
سایت همسریابی شهر ورزقان
همسریابی شهرستان هریس
سایت همسریابی شهرستان هشترود
سایت همسریابی شهر ارومیه
سایت همسریابی اشنویه
همسریابی شهر بوکان
سایت همسریابی شهر پیرانشهر
سایت همسریابی شهر تکاب
همسریابی چالدران
شهرستان خوی
همسریابی شهرستان چایپاره
همسریابی شهرستان سردشت
سایت همسریابی شهرستان سلماس
همسریابی شهرستان شاهین دژ
شهرستان ماکو
سایت همسریابی شهرستان پلدشت
همسریابی شوط
سایت همسریابی شهر مهاباد
سایت همسریابی میاندوآب
همسریابی شهر نقده
سایت همسریابی شهر اردبیل
همسریابی شهرستان بیله سوار
سایت همسریابی پارس آباد
شهرستان خلخال
همسریابی شهرستان کوثر
سایت همسریابی گرمی
سایت همسریابی شهر مشگین شهر
سایت همسریابی شهر نمین
همسریابی شهر نیر
سایت همسریابی شهرستان شاهین شهر و میمه
همسریابی شهر برخوار
سایت همسریابی شهرستان تیران و کرون
سایت همسریابی دهاقان
سایت همسریابی فریدن
سایت همسریابی شهر فریدونشهر
سایت همسریابی فلاورجان
سایت همسریابی کاشان
سایت همسریابی شهر گلپایگان
سایت همسریابی لنجان
سایت همسریابی شهر مبارکه
شهر نائین
همسریابی شهرستان نجف آباد
همسریابی شهر اردستان
همسریابی شهرستان آران و بیدگل
سایت همسریابی اصفهان
سایت همسریابی شهرستان چادگان
سایت همسریابی خمینی شهر
سایت همسریابی خوانسار
سایت همسریابی شهرستان سمیرم
همسریابی شهرستان شهرضا
سایت همسریابی شهرستان نطنز
همسریابی شهرستان آبدانان
سایت همسریابی شهرستان ایلام
همسریابی ایوان
سایت همسریابی شهر دره شهر
سایت همسریابی شهرستان دهلران
سایت همسریابی شیروان وچرداول
همسریابی شهر مهران
همسریابی شهرستان ملکشاهی
همسریابی شهر بوشهر
سایت همسریابی شهر تنگستان
همسریابی شهر دشتی
سایت همسریابی شهرستان دیر
سایت همسریابی شهرستان دیلم
سایت همسریابی شهر کنگان
همسریابی شهرستان گناوه
همسریابی شهرستان جم
سایت همسریابی شهر دشتستان
سایت همسریابی شهر اسلامشهر
شهرستان پاکدشت
همسریابی شهرستان تهران
همسریابی دماوند
همسریابی رباط کریم
سایت همسریابی شهرستان ری
سایت همسریابی شهر ساوجبلاغ
همسریابی شهر شمیرانات
سایت همسریابی شهرستان شهریار
سایت همسریابی شهر فیروزکوه
همسریابی شهر کرج
همسریابی شهر نظرآباد
سایت همسریابی ورامین
همسریابی شهرستان بروجن
سایت همسریابی شهر شهرکرد
سایت همسریابی شهرستان کیار
شهرستان فارسان
همسریابی شهر کوهرنگ
سایت همسریابی شهر اردل
سایت همسریابی لردگان
همسریابی اسفراین
سایت همسریابی بجنورد
سایت همسریابی شهر جاجرم
همسریابی گرمه
سایت همسریابی شهرستان شیروان
سایت همسریابی شهر مانه و سملقان
همسریابی شهرستان فاروج
سایت همسریابی شهر بردسکن
سایت همسریابی شهر تایباد
همسریابی شهر تربت جام
سایت همسریابی شهرستان تربت حیدریه
شهر زاوه
سایت همسریابی شهرستان مه ولات
سایت همسریابی شهر چناران
سایت همسریابی خواف
سایت همسریابی شهرستان درگز
سایت همسریابی رشتخوار
سایت همسریابی سبزوار
سایت همسریابی شهرستان جغتای
سایت همسریابی شهرستان جوین
سایت همسریابی شهر سرخس
همسریابی شهرستان فریمان
همسریابی قوچان
سایت همسریابی شهرستان کاشمر
سایت همسریابی شهر خلیل آباد
همسریابی شهر بجستان
سایت همسریابی شهر مشهد
سایت همسریابی شهر بینالود
سایت همسریابی شهرستان کلات
سایت همسریابی نیشابور
همسریابی شهر تخت جلگه
سایت همسریابی شهر گناباد
سایت همسریابی بیرجند
همسریابی درمیان
سایت همسریابی سربیشه
سایت همسریابی شهرستان نهبندان
همسریابی شهر قائنات
سایت همسریابی شهر سرایان
سایت همسریابی فردوس
همسریابی شهرستان بشرویه
سایت همسریابی شهرستان آبادان
همسریابی شهر امیدیه
همسریابی اندیمشک
شهرستان اهواز
همسریابی شهرستان ایذه
همسریابی باغ ملک
همسریابی شهرستان بهبهان
همسریابی شهر بندرماهشهر
سایت همسریابی خرمشهر
سایت همسریابی شهرستان دزفول
شهرستان دشت آزادگان
همسریابی هویزه
همسریابی شهرستان رامهرمز
سایت همسریابی شهرستان هفتگل
سایت همسریابی رامشیر
سایت همسریابی شهر شادگان
سایت همسریابی شهر شوش
سایت همسریابی شهرستان شوشتر
همسریابی شهر گتوند
همسریابی شهرستان مسجد سلیمان
شهر اندیکا
سایت همسریابی شهر لالی
سایت همسریابی شهرستان هندیجان
همسریابی شهر ابهر
همسریابی شهرستان ایجرود
همسریابی خدابنده
همسریابی خرمدره
سایت همسریابی شهر زنجان
سایت همسریابی شهر طارم
سایت همسریابی شهر ماه نشان
سایت همسریابی شهرستان دامغان
سایت همسریابی شهرستان سمنان
سایت همسریابی شهر مهدی شهر
همسریابی شهر شاهرود
سایت همسریابی شهرستان گرمسار
سایت همسریابی شهر ایرانشهر
همسریابی دلگان
همسریابی شهرستان چاه بهار
سایت همسریابی کنارک
سایت همسریابی خاش
سایت همسریابی زابل
سایت همسریابی میان کنگی
سایت همسریابی شهر زهک
همسریابی شهر زاهدان
شهر سراوان
همسریابی شهرستان سیب سوران
سایت همسریابی زابلی
سایت همسریابی شهر سرباز
سایت همسریابی شهر نیک شهر
سایت همسریابی اقلید
سایت همسریابی شهر قیروکارزین
همسریابی شهر زرین دشت
سایت همسریابی داراب
سایت همسریابی شهر خرم بید
سایت همسریابی جهرم
سایت همسریابی شهر بوانات
سایت همسریابی شهرستان لارستان
همسریابی شهر پاسارگاد
همسریابی شهرستان ممسنی
سایت همسریابی شهر آباده
شهر ارسنجان
سایت همسریابی شهرستان استهبان
همسریابی شهر سپیدان
سایت همسریابی شهر شیراز
سایت همسریابی شهرستان سروستان
سایت همسریابی فراشبند
همسریابی شهرستان فسا
سایت همسریابی فیروز آباد
همسریابی شهرستان کازرون
سایت همسریابی شهر خنج
سایت همسریابی شهر لامرد
همسریابی مهر
سایت همسریابی شهرستان مرودشت
سایت همسریابی شهر رستم
شهرستان نی ریز
همسریابی شهر آبیک
سایت همسریابی بوئین زهرا
سایت همسریابی شهر تاکستان
سایت همسریابی شهر قزوین
همسریابی شهر البرز
سایت همسریابی شهر قم
شهرستان بانه
سایت همسریابی شهر بیجار
سایت همسریابی شهرستان دیواندره
شهرستان سروآباد
همسریابی شهرستان سقز
همسریابی سنندج
همسریابی شهرستان قروه
سایت همسریابی شهرستان دهگلان
شهر کامیاران
سایت همسریابی شهرستان مریوان
شهرستان بافت
همسریابی شهر بردسیر
سایت همسریابی بم
سایت همسریابی شهر ریگان
سایت همسریابی جیرفت
همسریابی شهر رفسنجان
همسریابی شهرستان راور
همسریابی شهرستان زرند
سایت همسریابی شهر کوهبنان
سایت همسریابی سیرجان
سایت همسریابی شهر شهربابک
شهر عنبرآباد
سایت همسریابی شهرستان کرمان
سایت همسریابی شهر کهنوج
سایت همسریابی شهر رودبار جنوب
سایت همسریابی شهر قلعه گنج
همسریابی شهر منوجان
همسریابی شهرستان اسلام آباد غرب
سایت همسریابی دالاهو
سایت همسریابی شهرستان ثلاث باباجانی
سایت همسریابی جوانرود
سایت همسریابی شهرستان روانسر
سایت همسریابی شهرستان سر پل ذهاب
سایت همسریابی شهر سنقر
همسریابی شهر صحنه
شهر قصر شیرین
سایت همسریابی شهر کرمانشاه
سایت همسریابی شهرستان کنگاور
سایت همسریابی شهرستان گیلانغرب
سایت همسریابی شهرستان هرسین
همسریابی شهرستان پاوه
همسریابی شهرستان دنا
همسریابی بویراحمد
همسریابی شهر کهگیلویه
سایت همسریابی شهر بهمئی
سایت همسریابی شهر گچساران
سایت همسریابی شهرستان آزادشهر
شهرستان آق قلا
شهرستان بندر گز
همسریابی شهرستان ترکمن
سایت همسریابی شهرستان رامیان
همسریابی شهر علی آباد
سایت همسریابی کرد کوی
سایت همسریابی شهرستان کلاله
سایت همسریابی شهر مراوه تپه
سایت همسریابی شهرستان گرگان
سایت همسریابی شهر گنبد کاووس
همسریابی شهرستان مینو دشت
سایت همسریابی شهر آستارا
شهر آستانه اشرفیه
شهر بندر انزلی
سایت همسریابی رشت
سایت همسریابی رودبار
همسریابی شهر سیاهکل
سایت همسریابی شفت
سایت همسریابی صومعه سرا
سایت همسریابی شهر فومن
همسریابی شهرستان طوالش
سایت همسریابی شهر لنگرود
سایت همسریابی شهر لاهیجان
سایت همسریابی شهر ماسال
سایت همسریابی رضوانشهر
همسریابی شهر املش
سایت همسریابی شهرستان رودسر
شهر ازنا
سایت همسریابی الیگودرز
سایت همسریابی شهرستان بروجرد
سایت همسریابی پلدختر
همسریابی شهرستان خرم آباد
سایت همسریابی شهرستان دوره
سایت همسریابی شهرستان دورود
سایت همسریابی شهرستان دلفان
همسریابی شهرستان سلسله
شهرستان کوهدشت
شهرستان آمل
سایت همسریابی بابل
سایت همسریابی شهر بابلسر
سایت همسریابی شهرستان فریدونکنار
سایت همسریابی شهرستان بهشهر
سایت همسریابی شهر گلوگاه
شهر تنکابن
سایت همسریابی شهر جویبار
سایت همسریابی چالوس
سایت همسریابی شهر رامسر
همسریابی شهر ساری
همسریابی سواد کوه
همسریابی شهرستان قائم شهر
همسریابی شهرستان محمود آباد
سایت همسریابی شهر نکا
سایت همسریابی شهرستان نور
سایت همسریابی شهر نوشهر
سایت همسریابی شهرستان اراک
سایت همسریابی شهرستان ساوه
سایت همسریابی شهر زرندیه
سایت همسریابی شهر شازند
همسریابی خمین
همسریابی شهرستان دلیجان
سایت همسریابی شهرستان محلات
همسریابی شهر آشتیان
سایت همسریابی شهرستان تفرش
سایت همسریابی کمیجان
سایت همسریابی شهرستان خنداب
سایت همسریابی شهرستان جزیره ابوموسی
شهرستان بندرعباس
سایت همسریابی شهر خمیر
سایت همسریابی شهر بستک
همسریابی بندر لنگه
سایت همسریابی شهر پارسیان
سایت همسریابی جاسک
همسریابی شهر بشاگرد
سایت همسریابی شهر حاجی آباد
همسریابی شهرستان رودان
شهرستان جزیره قشم
همسریابی شهرستان میناب
سایت همسریابی شهر سیریک
سایت همسریابی اسدآباد
همسریابی شهرستان بهار
سایت همسریابی شهرستان تویسرکان
سایت همسریابی شهرستان رزن
همسریابی کبودرآهنگ
همسریابی ملایر
سایت همسریابی شهر نهاوند
سایت همسریابی همدان
همسریابی ابرکوه
شهرستان اردکان
سایت همسریابی بافق
سایت همسریابی تفت
شهرستان خاتم
همسریابی شهر طبس
سایت همسریابی شهرستان صدوق
همسریابی مهریز
سایت همسریابی شهرستان میبد
سایت همسریابی شهرستان یزد
سایت همسریابی شهر فردیس
سایت همسریابی اشتهارد
همسریابی طالقان
سایت همسریابی شهر نظرآباد
سایت همسریابی شهرستان کرج
سایت همسریابی شهرستان هشتنگرد
سایت همسریابی شهر ساوجبلاغ
سایت همسریابی خداآفرین
سایت همسریابی خمارلو
همسریابی شهرستان قره آغاج
شهرستان سرعین
سایت همسریابی شهر بوئین میاندشت
شهرستان خور و بیابانک
همسریابی شهرستان خور
سایت همسریابی فریدن
شهرستان داران
سایت همسریابی بدره
همسریابی شهر سیروان
سایت همسریابی شهرستان لومار
سایت همسریابی شهرستان چرداول
سایت همسریابی سرابله
همسریابی عسلویه
سایت همسریابی شهر قرچک
شهرستان پردیس
شهرستان شهر جدید پردیس
سایت همسریابی شهر بهارستان
سایت همسریابی شهرستان گلستان و نسیم شهر
همسریابی شهرستان پیشوا
شهرستان قدس
همسریابی شهر ملارد
همسریابی شهر بن
سایت همسریابی شهرستان سامان
شهرستان زیرکوه
سایت همسریابی شهرستان حاجی آباد
سایت همسریابی شهر خوسف
همسریابی شهر داورزن
همسریابی شهر فیروزه
سایت همسریابی شهر باخرز
سایت همسریابی شهرستان خوشاب
سایت همسریابی شهر سلطان آباد
همسریابی شهر راز
سایت همسریابی رازوجرگلان
سایت همسریابی شهر کارون
سایت همسریابی شهرستان کوت عبدالله
همسریابی حمیدیه
سایت همسریابی شهر آغاجاری
همسریابی باوی
سایت همسریابی شهر ملاثانی
همسریابی شهرستان سلطانیه
همسریابی شهر میامی
سایت همسریابی شهرستان آرادان
سایت همسریابی فنوج
سایت همسریابی هامون
همسریابی شهرستان محمدآباد
همسریابی شهر نیمروز
سایت همسریابی شهرستان ادیمی
شهرستان میرجاوه
سایت همسریابی شهر قصرقند
شهر هیرمند
سایت همسریابی شهرستان دوست محمد
همسریابی کنارک
سایت همسریابی شهرستان مهرستان
سایت همسریابی خرامه
همسریابی شهر گراش
سایت همسریابی شهرستان کوار
سایت همسریابی آوج
سایت همسریابی شهرستان فاریاب
سایت همسریابی شهر ارزوئیه
همسریابی شهر نرماشیر
همسریابی شهرستان فهرج
سایت همسریابی شهر رابر
سایت همسریابی انار
شهرستان لنده
سایت همسریابی چرام
سایت همسریابی باشت
همسریابی شهرستان گالیکش
همسریابی شهر گمیشان
سایت همسریابی شهر گمیشان تپه
سایت همسریابی شهرستان رومشکان
سایت همسریابی شهر چقابل
سایت همسریابی شهرستان سیمرغ
همسریابی شهرستان کیاکلا
سایت همسریابی شهر میاندورود
شهرستان سورک
سایت همسریابی عباس آباد
سایت همسریابی شهر فراهان
سایت همسریابی فرمهین
همسریابی شهرستان فامنین
شهرستان بهاباد
همسریابی شهرستان جزیره کیش
همسریابی جزیره لاوان
سایت همسریابی جزیره هندورابی
همسریابی جزیره شتور
سایت همسریابی جزیره لارک
همسریابی شهرستان جزیره هنگام
همسریابی شهرستان جزیره تنب کوچک
سایت همسریابی شهرستان جزیره سیری
سایت همسریابی شهرستان جزیره فرور بزرگ
سایت همسریابی شهرستان جزیزه خارکو
همسریابی شهر جزیزه فارسی
سایت همسریابی شهرستان جزیزه خارک
همسریابی شهرستان جزیزه عباسک
همسریابی شهر پرند
ﺐﻬﺗﺭیﻥ ﺱﺍیﺕ ﻪﻤﺳﺭیﺎﺑی
فروشگاه اینترنتی دیجی کالا
فروشگاه اینترنتی شیکسون
فروشگاه اینترنتی مدیسه

فروشگاه اینترنتی بامیلو
فروشگاه اینترنتی تک سبد با ارسال رایگان به سراسر کشور
فروشگاه اینترنتی‌ لباس دوفیتو
فروشگاه اینترنتی5040
فروشگاه اینترنتی زنبیل
چاره
فروشگاه اینترنتی البسکو.کام
بازار اینترنتی ایمالز
تهران کالا با میلیون ها کاربر در جهان ccleaner دانلود نرم افزار دانلود
اخبار ایران و جهان
خبر روز و فوری
مراغه نیوز
مراغه خبرلری
فروشگاه مشتری
فروشگاه اینترنتی فروشگاه فروش آنلاین خرید پستی ورزشی خرید پستی دیجیتال خرید بدون هزینه ارسال آرایشی و بهداشتی پزشکی
فروش یاب
خرید
خرید آنلاین و مطمئن در فروشگاه اینترنتی مشتری
خرید آنلاین و مطمئن
خرید آنلاین مشتری
خرید آنلاین و مطمئن در فروشگاه اینترنتی مشتری
خرید آنلاین فروشگاه اینترنتی
سایت فروشگاه
فروش اینترنتی
خرید آنلاین
فروش بندهای اورجینال
فروشگاه مشتری
زیورآلات
فروشگاه مشتری
گردنبند مشتری

فروشگاه اینترنتی مشتری
دستبند
فروش النگو
خرید آنلاین
فروشگاه مشتری
فروش عینک
خرید محصول
لوازم خانگی
فروشگاه دکوراسیون داخلی مشتری
فروشگاه آشپزخانه مشتری
خرید اینترنتی
قیمت در نمایندگی رسمی فروش لوازم جانبی خودرو
فروش آنلاین
خرید اینترنتی موبایل
فروشگاه اینترنتی مشتری با ارسال رایگان به سراسر کشور
خرید لوازم
فروش لوازم کاربردی در فروشگاه مشتری
سایت فروشگاه
فروشگاه فروشگاه خرید آنلاین فروش آنلاین
سایت فروشگاه
فروشگاه فروشگاه خرید فروش آنلاین تلگرام فروشگاه اینترنتی مشتری
سایت ملی بلاگ
دانلود
سایت وبلاگ فارسی
سایت دانلود نرم افزار
ساخت وبلاگ
سایت دانلود نرم افزار، فیلم، بازی، کتاب، آموزش و برنامه موبایل
ایجاد وبلاگ
سایت دانلود با لینک مستقیم
سایت ملی بلاگ

فروش آنلاین
سایت فروشگاه
سایت فروشگاه
فروش آنلاین خرید آنلاین خرید آنلاین
فروش آنلاین
فروشگاه اینترنتی بامیلو
فروشگاه اینترنتی تک سبد با ارسال رایگان به سراسر کشور
فروشگاه اینترنتی‌ لباس دوفیتو
فروشگاه اینترنتی5040
فروشگاه اینترنتی زنبیل
چاره
فروشگاه اینترنتی البسکو.کام
بازار اینترنتی ایمالز
تهران کالا
+ نوشته شده توسط 1000jens در چهارشنبه، ۲ تیر ۱۳۹۵ ساعت ۱:۰۷ بعد از ظهر، ۸۸ بازدید ، بدون دیدگاه
هیچ نظری برای این نوشته وجود ندارد، شما اولین نظر را بنویسید ...
 captcha